Jak si vybrat matraci

Kvalitní spánek a dobré vstávání ovlivní celý Váš den. Dopřejte si tedy pohodlnou a příjemnou matraci, která Vám toto zaručí.

Námi nabízené matrace disponují škálou kvalitních provedení, kombinací a materiálů. V následujících několika bodech se pokusíme dát Vám jednoduchá návod jak vyprat tu správnou matraci:

 

1) Předchozí zkušenosti

Před tím, než začnete vybírat novou matraci, popřemýšlejte nad tím, co Vám na staré matraci nejvíce vadilo nebo naopak vyhovovalo.

 

2) Rozměr matrace

Jak zvolit rozměr matrace

Délka matrace

Minimální délka matrace by měla být alespoň +10 cm oproti Vaší výšce.

 

Šířka matrace

Šířka matrace by měla být minimálně 70 cm na jedno lůžko. U partnerských postelí pak 140 cm.

 

Výška matrace

Obecně platí: Čím vyšší, tím lepší. Vyšší matrace lépe přenese své ortopedické vlastnosti na uživatele, zajistí lepší hygienu lůžka. S výškou matrace stoupá i její životnost.

Naše matrace jsou mnohem vyšší než nabízí většina tuzemské konkurence!

Pokud se rozhodujete mezi dvěma standardními nebo jednou partnerskou matrací,většinou je lepší volit dvě matrace. Zabráníte tak zbytečnému namáhání potahu, buzení partnera, deformaci matrace s ohledem na rozdílné hmotnosti uživatelů.

Dvě matrace jsou vhodnější i z hlediska otáčení, větrání, snímání a praní potahu.

 

3) Věk uživatele

Lidské tělo neustále prochází změnami, objevují se nové požadavky, jiné ustupují. Proces stárnutí mění hmotnost těla, svalovou hmotu, problematické partie. Matrace, která Vám vyhovovala ve 25 letech už nemusí být ideální ani ve 35. Se stoupajícím věkem Vaše tělo začne stále více dávat najevo potřebu měkčí , vyšší matrace a matrace šetrné k citlivým částem těla (krk, záda, klouby). Mladší lidé mají časteji v oblibě tužší materiály.

 

4) Nosnost matrace

Každá naše matrace je ohodnocena symbolem nosnosti. Je to maximální hmotnost uživatele v kg, která by měla být respektována. Jen při jejím dodržení bude zajištěna životnost matrace a její vlastnosti.

 

 

5) Denní nebo občasné použití?

Je důležité si ujasnit účel použití. Na chatu či chlapu nekupujte pěnové matrace. Mnohem vhodnější jsou vzdušné pružinové nebo také taštičkové matrace.

Pro občasné přespávání na chatách a chalupách samozřejmě postačí jednodušší matrace nižší cenové kategorie. Do matrací, na kterých ale budete spát  každý den, už se ale vyplatí investovat a vybrat si tak opravdu to nejlepší pro Vaše tělo a zdraví.

 

6) Tuhost matrace

Tuhost matrace nelze zobecňovat. V naší nabídce je tuhost matrace označena čísly v rozsahu 1 – 5. Číslo jedna je nejměkčí matrace (dětská), číslo 5 nejtvrdší. Nejvíce matrací nabízíme v nejžádanější střední tuhosti značené číslem 3.

 

7) Umístění matrace

Ideálních ortopedických vlastností, vzdušnosti a životnosti je dosaženo při správné kombinaci matrace s podložkou.

Pružinové matrace je vhodné uložit na pevnou desku nebo rošt s mezerami menšími než 5 cm. Naopak pěnové a taštičkové matrace jsou vhodné na pevné i polohovatelné rošty.

 

8) Potah

Výhodou, ne však podmínkou, je snímatelný a pratelný potah. Naše nabídka speciálních potahů je opravdu bohatá. Potahy jsou navíc vždy v ceně matrace, nebudete nic doplácet. Potah výborně ovlivní kvalitu Vašeho spánku, hygienu a čistotu lůžka.

 

9) Cena

Srovnávejte srovnatelné – cenu matrace ovlivňuje typ, množství a kvalita použitého materiálu. Nejlevnější matrace není vždy tou nejvýhodnější, pokud zároveň hodnotíme i kvalitu.

V našem obchodě klademe a poměr cena/kvalita velký důraz a garantujeme spokojenost se zakoupeným zbožím po obou stránkách. Kvalitou jsme si jisti.

Nenechte se zlákat pestrými barvami pěn konkurence, barva nemá vliv na vlastnosti pěny. Jedinými důležitými vlastnostmi pěn je jejich složení, hustota a výška!