ČASTO KLADENÉ OTÁZKY

Je důležitá výška matrace?

Často opomíjeným faktorem při výběru matrace je její výška. Obecně vzato, čím je výška matrace větší, tím je matrace pohodlnější. To platí zejména pro těžší osoby. Navíc je vyšší matrace vzdušnější a má lepší termo a hydro regulační vlastnosti.Navíc při větší výšce můžete mít méně kvalitní podklad.

Na jaké podklady jsou tyto matrace určeny?

Námi nabízené matrace lze použít univerzálně na jakýkoli typ běžných podkladů. Vyšší matrace snese i méně kvalitní podklad bez snížení kvality spánku.

Odvezete moji starou matraci bezplatně?

Ano, na požádání odvezeme a ekologicky zlikvidujeme Vaši starou matraci. Odvoz je podmíněn zakoupením nové matrace a musí proběhnout ze stejné adresy jako je adresa dovozu nové matrace. Služba je bezplatná.

Jak je to s cenou dopravy?

Cena dopravy je uvedena v objednávce matrace a je velmi nízká. U vybraných typů matrací je doprava po celé ČR zcela zdarma.

Co když překročím doporučenou maximální nosnost matrace?

Krátkodobé přetížení matrace nevadí, nicméně je lepší se mu i tak vyvarovat. Při dlouhodobém přetěžování je třeba počítat se snížením životnosti matrace. Navíc spánek nemusí být v tomto případě zrovna ideální.

Vyrobíte mi matraci atypických rozměrů?

Ne bohužel, dodávámé rozměry jsou uvedeny v detailu produktu. Jiné rozměry než je zde uvedeno nejsou možné.

Jaká je funkce vnitřního potahu?

Velkou předností našich matrací před konkurenčními je jejich opatření ochranným potahem jádra. Vnitřní potah chrání jádro před znečistěním, mechanickým poškozením a usnadňuje opětovné nasazení vrchního potahu na matraci. Celkově vylepšuje komfort matrace a prodlužuje její životnost.

Je lepší pěnová nebo pružinová matrace?

Nelze jednoznačně říci, je to záležitost individuální. Pěnové matrace jsou na našem trhu nejpopulárnější a to i díky nižší ceně. Pružinové matrace jsou vyšší a tedy vzdušnější a celkově komfortnější. Nejpohodlnější jsou pak multi taštičkové matrace, které jsou ale také nejdražší.

Co je to paměťová pěna?

Paměťová Visco pěna je speciální typ syntetické pěny o vysoké objemové hustotě. Materiál reaguje nejen na tlak ale i na teplo lidského těla. Vytvoří tak ideální tvar ložné plochy pro individuálně správnou oporu těla. Nevýhodou pro někoho může být tendence k přehřívání lůžka. Tuto vlastnost lze eliminovat vhodným potahem matrace.

Je důležitý snímatelný potah?

Je to individuální záležitost. Jestliže jej budete pravidelně snímat a prát, pak to výhoda určitě je. Většina uživatelů potah nikdy nesnímá. Pro běžnou údržbu matrace postačí občasné vyluxování, případně povrchové očistění vodou se saponátem. Pokud hrozí riziko většího znečistění, volte snímatelný potah.

Jak dlouho mi bude sloužit nová matrace?

Každá matrace i ta sebe kvalitnější se časem opotřebovává, méně kvalitní o poznání rychleji. Ve vyspělých zemích je běžná výměna matrace po 6-ti, maximálně 8 letech užívání. Je to důležité ze zdravotních i hygienických důvodů.

Za jak dlouho obdržím objednané matrace?

Dodací lhůta se pohybuje od 2 dní do 4 týdnů. Záleží na dostupnosti produktu. Matrace se snažíme doručit co nejrychleji k Vaší spokojenosti. V každém případě Vás budeme před dodáním matrace telefonicky kontaktovat za účelem dohodnutí konkrétního termínu předání.

Vynese mi dovozce matraci až na místo?

Ano, matraci vyneseme až na místo určení.

Jsou uvedené ceny matrací konečné.

Ceny se liší dle rozměru matrace. Zvoleným rozměrům odpovídá příslušná cena, která je konečná, včetně DPH. Cena dopravy je uvedena v objednávkovém formuláři.
Obchodní podmínky | Reklamační formulář | Odstoupení od smlouvy | Kontakt